Naturalne skóry meblowe

Zapraszamy Cię do świata skóry naturalnej - królestwa prawdziwego piękna i luksusu!

Skóry obiciowe to dobry wybór, jeżeli zależy nam na komforcie użytkowania mebla. Naturalne materiały to gwarancja dobrej cyrkulacji powietrza i przyjazności dla skóry niezależnie od tego, czy wykorzystujemy je do obijania foteli w samochodzie, czy też mebli do użytku domowego. Wyposażenie obite skórą to gwarancja ponadczasowości i uniwersalności. Sprawdzi się w praktycznie każdym typie wnętrza, będzie się pięknie starzeć, a po wielu latach użytkowania poddaje się je renowacji – to zapewne właśnie dlatego skóra wciąż ma swoich miłośników.

 1. Wybierając skórę obiciową, trzeba określić swoje potrzeby. Skóry pomiędzy sobą różnią się grubością, licem, odpornością na poszczególne czynniki niszczące, krajem pochodzenia, fakturą i sposobem obróbki. Niektóre z nich można trzeć wyłącznie na sucho, natomiast inne również na mokro. Lico może mieć mniej lub bardziej regularną strukturę, a tłoczony wzór przeważnie zmniejsza widoczność naturalnych mankamentów. Ostatecznie, oprócz właściwości do wyboru pozostaje także odcień obicia – w Kosmopell znajduje się aż 200 różnych kolorów skór.

 1. Na jego jakość wpływ mają przede wszystkim warunki, w jakich żyły zwierzęta oraz ich kondycja. Nie bez znaczenia jest późniejszy sposób przechowywania, transportu i obrabiania skóry. W zależności od gatunku zwierzęcia materiał może się cechować:

  • określonym poziomem sztywności lub skłonnością do załamywania i marszczenia,
  • miękkością oraz elastycznością, co jest pożądane w przypadku skór obiciowych,
  • brakiem wypukłości oraz innych drobnych znaków szczególnych lub ich obecnością – to, czy jest to uznawane za wadę czy zaletę, zależy od gatunku, garbowania i preferencji konsumenta,
  • grubością najczęściej od 0,9 mm do 1,5 mm, jednak czasami znaleźć można skóry sięgające nawet 2 mm.

  Jeżeli zależy nam na wysokiej jakości, delikatnym połysku oraz pokaźnej grubości, dobrze sprawdzi się przykładowo skóra Dolaro. Rodzaj Modano dość łatwo układa się na meblach, a przy jej użyciu można szybko i sprawnie przeprowadzić tapicerowanie. Z kolei atrakcyjną ceną wyróżnia się produkt o nazwie Madras. W zależności od pożądanych właściwości konkretnej skóry bez problemów możemy doradzić, który jej rodzaj najlepiej będzie wybrać do danego zastosowania.

Jakie właściwości ma skóra obiciowa?

Skóry obiciowe to materiał, który został już w pełni obrobiony i zakonserwowany. Charakteryzują się określonym sposobem reagowania na wilgoć i równą strukturą na całej swojej powierzchni. Naturalnie występujące skazy zostają usunięte w procesie obróbki, a skóra zostaje odpowiednio zabezpieczona.

Dbanie o nią nie jest przesadnie problematyczne, a skóra nie wchłania brzydkich zapachów i jest delikatna dla ludzkiej cery. Należy ją odpowiednio pielęgnować, a dzięki temu ta będzie odporna na zabrudzenia i odwdzięczy się nienaganną prezencją przez lata. Jest ona uznawana za szlachetny materiał głównie w związku z tym, że nie jest podatna na elektryzowanie i nie przyciąga kurzu.

Zachęcamy do zapoznania się z szerokim wyborem skór obiciowych dostępnych w asortymencie marki Kosmopell. Ponieważ jesteśmy jedną z największych i najbardziej cenionych firm, funkcjonujących na rynku od ponad 25 lat, możemy zagwarantować, że wśród oferowanych materiałów każdy znajdzie coś dla siebie.

Inspiruj się

Blog

Dowiedz się

Co możemy dla Ciebie

Siedziba firmy