Oferta

 

Skóry meblowe — oferta

Wśród wielu materiałów, jakie zastosować można w obiciach różnego rodzaju przedmiotów, w tym mebli, znaleźć można wiele tkanin, które wyróżniają się swoją charakterystyczną fakturą, grubością, wygodą użytkowania i wieloma innymi cechami. Na niektóre z nich pojawia się okresowa moda, która przemija, inne natomiast od lat wyróżniają się niesłabnącym zainteresowaniem, renomą i niekwestionowaną elegancją. Takie właściwości mają naturalne skóry meblowe należące do najbardziej ekskluzywnych i uznanych materiałów obiciowych. Specjalnie wyselekcjonowane, najwyższej jakości skóry na meble i inne przedmioty znaleźć można w naszej ofercie.

MADRAS

Pochodzenie: Indie, Pakistan , Brazylia

Grubość: 0.9 – 1.0 mm

Wielkość błamów: 3.7 – 5.0 mq

Skóra ta jest podstawowym produktem w przemyśle meblarskim dedykowanym dla klientów ceniących sobie komfort, elegancję i luksus w przystępnej cenie. Najbardziej ceniona jest przez dużych producentów mebli ze względu na duża kolrystykę oraz dopasowanie ponad 20 kolorów z PVC, który to jest uzupełnieniem oferty tego artykułu dla klientów produkujących swoje meble dla dużych odbiorców w Polsce (np. AGATA MEBLE) czy też za granicą (XXXLutz itp.) gdzie duże znaczenie ma cena końcowa gotowego wyrobu. Najpopularniejsze kolory z tej kolekcji są dostępne „od ręki”

  ANTYK

Pochodzenie: Indie, Pakistan , Brazylia

Grubość: 0.9 – 1.0 mm

Wielkość błamów: 3.7 – 4.3 mq

 

Skóra ta jest produktem dedykowanym dla klientów ceniących sobie komfort, elegancję a także antyczny styl, najczęściej połączony z naturalnym drewnem. Wszystkie kolory z tej kolekcji są dostępne „od ręki” z naszego magazynu.

VINTAGE

Pochodzenie: Brazylia, Europa

Grubość: 0.9 – 1.0 mm

Wielkość błamów: 4.5 – 5.5 mq

 

Skóra ta jest produktem dedykowanym dla klientów ceniących sobie komfort, elegancję a także antyczny styl, najczęściej połączony z naturalnym drewnem. Kolekcja ta jest wykończona olejnymi barwnikami oraz posiada naturalne lico bez jakiegokolwiek nadruku struktury. Artykuł jest dedykowany dla mebli VINTAGE z drewnianymi wstawkami, antycznym pikowaniem itp. Kolekcja dostępna na zamówienie ( termin realizacji ok 2 tygodnie.)

   WILD

Pochodzenie:  Europa

Grubość: 1,2 – 1.4 mm

Wielkość błamów: 4.0 – 5.0 mq

 

Skóra ta jest produktem dedykowanym dla klientów ceniących sobie komfort, elegancję a także styl, który łączy w sobie cechy klasycznej elegancji połączonej z nowoczesnym designem. Kolekcja ta jest wykończona olejnymi barwnikami oraz posiada naturalne lico bez jakiegokolwiek nadruku struktury oraz bez jakiejkolwiek dodatkowej powłoki ochronnej. Artykuł jest dedykowany dla mebli klasycznych ale również dla mebli w stylu nowoczesnym. Kolekcja dostępna na zamówienie ( termin realizacji ok 2 tygodnie.)

TORINO

Pochodzenie:  Europa

Grubość: 1,3 – 1.5 mm

Wielkość błamów: 4.0 – 5.0 m

 

Jest to artykuł produkowany tylko z surowca europejskiego  technologią „prestampato” co daje efekt delikatnego lica przy zachowaniu grubości 1,3 – 1.5 mm a jednocześnie struktura nadruku jest przez to niejednorodna co jest doceniane przez klientów. Artykuł ten jest wykończony jest w półmacie i dedykowany jest  głównie  dla mebli w stylu nowoczesnym.Kolekcja dostępna na zamówienie (do 2 tygodni).

MODENA

Pochodzenie: Brazylia, Europa

Grubość: 1,2 – 1.4 mm

Wielkość błamów: 4.0 – 5.0 m

 

Jest to artykuł produkowany z surowca brazylijskiego technologią „prestampato” co daje efekt delikatnego lica przy zachowaniu grubości 1,2 – 1.4 mm a jednocześnie struktura nadruku jest przez to niejednorodna co jest doceniane przez klientów. Dodatkowym atutem tego artykułu jest wykończenie lica w delikatnym połysku co podnosi ekskluzywność gotowego mebla.  Artykuł jest dedykowany głównie  dla mebli w stylu nowoczesnym. Kolekcja dostępna na naszym magazynie.

Skóry meblowe – Kosmopell

 

Garbarnia Kosmopell to firma z niezwykłą tradycją działająca na rynku już prawie ćwierć wieku. W naszej ofercie znajdą Państwo wysokiej klasy skóry meblowe, które idealnie oddadzą charakter mebli antycznych, luksusowych, a także codziennego użytku. To, co nas wyróżnia to najwyższa jakość sprzedawanych materiałów, która nie byłaby możliwa do osiągnięcia, gdyby nie rozbudowana sieć kontaktów na całym świecie. Cieszymy się, że możemy wyznaczać kierunek rozwoju branży, będąc jednym z jej liderów.

W Kosmopell znajdą Państwo siedem rodzajów skór meblowych w ponad 100 kolorach, co daje nieograniczone możliwości dopasowania do wystroju wnętrza. Każdy rodzaj posiada także swoje cechy szczególne, czym również warto się kierować, szukając skóry idealnej.

 

Dlaczego naturalne skóry meblowe to najlepszy z możliwych wyborów?

 

Chociaż w sprzedaży można znaleźć dziś wiele różnych modeli sof, foteli czy kanap wykonanych ze zróżnicowanych materiałów, wciąż w najlepszej cenie i kolekcjach uznawanych za ekskluzywne i klasyczne prym wiodą propozycje ze skóry naturalnej. Na rynku meblarskim spotkać można wiele tkanin plamoodpornych, przyjemnych w dotyku, odpornych na uszkodzenia czy występujących w różnych kolorach. Żadna z nich nie będzie jednak tak prestiżowym wyborem, jak klasyczna skóra naturalna.

Sekret tego wyjątkowego materiału tkwi w niepowtarzalności, unikalnej strukturze i jakości nieporównywalnej z żadnym innym materiałem. Skóry meblowe zastosowane jako obicia modeli sof czy foteli salonowych od zawsze charakteryzowały się niezwykłą prezencją i dodawały wnętrzom elegancji i charakteru. Skóry na meble posiadają nie tylko wiele zalet i wyjątkowych właściwości, ale też idealnie korespondują z niemal każdym stylem wnętrza. Naturalne skóry meblowe będą więc wyjątkową ozdobą nie tylko klasycznych i eleganckich wnętrz, ale też doskonale sprawdzą się i uzupełniają pomieszczenia urządzone w sposób nowoczesny.

Dzięki różnym fakturom skór meblowych oferowanych przez Kosmopell obicia idealnie dopasować można nie tylko pod względem kolorystycznym, ale też strukturalnym do danego mebla. W zależności od gatunku, unikalnej faktury czy sposobu wyprawiania danego gatunku skóry, można dopasować dany typ skóry do charakteru mebla, co podkreśli jego stylistykę czy przeznaczenie. Kosmopell to skóra na meble nowoczesne, utrzymane w stylistyce klasycznej i eleganckiej czy też modele stylizowane, typowe dla retro

 

Jakie zalety mają naturalne skóry meblowe?

 

Naturalna skóra na meble jest wyborem ponadczasowym i zawsze modnym, ale to nie jedyna zaleta tego materiału. Skóry meblowe są hipoalergiczne, dlatego meble nimi obite stanowią idealny wybór dla dzieci lub osób cierpiących na różne alergie. Skóra naturalna jest też materiałem, który nieustannie pracuje i idealnie dopasowuje się do osoby, która użytkuje daną sofę czy fotel. To zatem gwarancja komfortu i doskonałego relaksu.

Naturalne skóry meblowe są również idealnym wyborem w przypadku, gdy w mieszkaniu czy domu mieszkają osoby palące, a kuchnia połączona jest z salonem, gdzie stanąć ma mebel obfity taką skórą. Materiał ten nie absorbuje zapachów i zachowuje wobec nich pełną neutralność. Również wszelkie plamy czy zanieczyszczenia zetrzeć można w sposób bezproblemowy i szybki. Konserwacja, jakiej wymaga naturalna skóra na meble, jest prosta i wymaga zastosowania jedynie wilgotnej szmatki lub ogólnodostępnych preparatów przeznaczonych do pielęgnacji skór.

Decydując się na zakup mebla, który obity będzie naturalną skórą warto pamiętać też o tym, że będzie to sofa, krzesło czy fotel jedyny w swoim rodzaju i unikalny. Gwarantuje to wyjątkowe pochodzenie, jakie ma każda skóra na meble, bez względu na gatunek, kolor czy sposób wyprawienia

 

Skóra na meble Kosmopell – dlaczego warto wybrać nasze skóry?

 

Kosmopell to firma stworzona z pasji do najlepszych skór naturalnych, które pozyskiwane są ze sprawdzonych i renomowanych włoskich garbarni. Dzięki temu zarówno my, jak i nasi Klienci mogą mieć pewność, że oferowane produkty to skóry najlepszej jakości, wyprawiane w sposób profesjonalny, z dbałością o nawet najmniejszy szczegół. Każda partia jest dokładnie sprawdzana i przechodzi szereg specjalistycznych testów, co pozwala potwierdzić jakość i pełen profesjonalizm naszych usług.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak wymagający są nasi Klienci, dlatego w naszej ofercie można znaleźć różne gatunki skór meblowych, które wyróżniają się różną grubością, charakterystyczną fakturą czy dostępnością wielu charakterystycznych dla danego gatunku odcieni. Dzięki temu każdy mebel, w którym zastosowana zostanie nasza skóra, zyskuje nie tylko na wartości i funkcjonalności, ale też oryginalności i wyjątkowości. Dostępna w naszej ofercie skóra na meble idealnie sprawdzi się zarówno do tworzenia nowych modeli mebli, jak i renowacji czy odświeżenia posiadanych od dawna przedmiotów.

Posiadamy w sprzedaży zarówno skóry na meble wykończone w macie, jak i delikatnym połysku, co pozwoli stworzyć produkty idealnie pasujące do wnętrz o konkretnym przeznaczeniu czy urządzone w dany stylu. Oferujemy też gatunki grubsze i odporne na rozdarcia, zarysowania czy pęknięcia, co szczególnie dobrze sprawdzi się we wnętrzach, gdzie przebywają zwierzęta. Dzięki różnym kolorom skóry meblowe doskonale korespondować będą z modną obecnie pastelową kolorystyką lub wręcz przeciwnie – wyróżnią się spośród innych przedmiotów i nadadzą pomieszczeniom oryginalności i charakteru.

Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą. Z przyjemnością odpowiemy na Państwa pytania i doradzimy w wyborze najlepszego gatunku skóry meblowej do danego zlecenia, projektu i zapotrzebowania.

 

Skóra na meble – jaką wybrać?

 

Wybierając skórę na meble, można kierować się różnymi wyznacznikami, ale najważniejsze jest to, by pozyskiwać materiały ze sprawdzonych źródeł. Skóry Kosmopell pochodzą z Europy, Brazylii, Pakistanu i Indii, a wśród egzemplarzy godnych polecenia znalazły się:

  • MADRAS – najbardziej podstawowy rodzaj skóry wykorzystywany przez gigantów branży meblarskiej ze względu na duży wybór kolorów
  • ANTYK – propozycja dla osób, które kochają wnętrza w antycznym stylu
  • DOLARO – masywny rodzaj skóry odporny na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki użytkowania
  • VINTAGE – propozycja dla osób, którym podoba się styl retro i meble stylizowane
  • WILD – skóra o gładkiej strukturze dedykowana zarówno meblom klasycznym, jak i nowoczesnym
  • TORINO – matowy rodzaj skóry dedykowany głównie dla mebli w stylu nowoczesnym
  • MODENA – błyszczący rodzaj skóry dedykowany głównie dla mebli w stylu nowoczesnym.

Wszystkie wymienione rodzaje skór są skórami naturalnymi, co dodatkowo wpływa na ich niezawodność. Skóra na meble, zanim zostanie wykorzystana zgodnie z przeznaczeniem, powinna przejść szereg testów, takich jak odporność na promieniowanie UV, ogień, wodę, zginanie czy rozdzieranie. Dopiero po tym jesteśmy w stanie ocenić czy spełnia ona niezbędne wymagania techniczno-użytkowe. W Kosmopell dokładnie testujemy nasze skóry, dlatego mogą mieć Państwo pewność, że meble nimi obite będą służyć przez długie lata.

W razie problemów z wyborem skóry meblowej zachęcamy do kontaktu. Nasi specjaliści chętnie doradzą, który rodzaj materiału sprawdzi się najlepiej w konkretnym przypadku. Mogą Państwo liczyć także na poradę, jak odpowiednio dbać o skórę meblową, by uchronić ją przed uszkodzeniami mechanicznymi i przebarwieniami.